    Vishay Dale CRCW120671K5FKEA
    Part No.:
    CRCW120671K5FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120671K5FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    71.5 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120671K5FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120671K5FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120671K5FKEA?
    Image CRCW120671K5FKEA CRCW120671K5FKEAC CRCW120671K5FKEAHP
    Part Number CRCW120671K5FKEA CRCW120671K5FKEAC CRCW120671K5FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 71.5 kOhms 71.5 kOhms 71.5 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 1206 1206 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)