    Vishay Dale CRCW120671K5FKEAHP
    Part No.:
    CRCW120671K5FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120671K5FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 71.5K OHM 1% 3/4W 1206
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    71.5 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.75W, 3/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120671K5FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120671K5FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120671K5FKEAHP?
    Image CRCW120671K5FKEAHP
    Part Number CRCW120671K5FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 71.5 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.75W, 3/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)