    Vishay Dale CRCW120671K5FKEAC
    Part No.:
    CRCW120671K5FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120671K5FKEAC.pdf
    Description:
    RES 71.5K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    71.5 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120671K5FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120671K5FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120671K5FKEAC?
    Image CRCW120671K5FKEAC
    Part Number CRCW120671K5FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 71.5 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)