    Vishay Dale CRCW060380R6FKEA
    Part No.:
    CRCW060380R6FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060380R6FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 80.6 OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    80.6 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060380R6FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060380R6FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060380R6FKEA?
    Image CRCW060380R6FKEA CRCW060380R6FKEAHP CRCW060380R6FKEAC
    Part Number CRCW060380R6FKEA CRCW060380R6FKEAHP CRCW060380R6FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 80.6 Ohms 80.6 Ohms 80.6 Ohms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)