    Vishay Dale CRCW060380R6FKEAHP
    Part No.:
    CRCW060380R6FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060380R6FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 80.6 OHM 1% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    80.6 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060380R6FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060380R6FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060380R6FKEAHP?
    Image CRCW060380R6FKEAHP
    Part Number CRCW060380R6FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 80.6 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)