    Vishay Dale CRCW060380R6FKEAC
    Part No.:
    CRCW060380R6FKEAC
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060380R6FKEAC.pdf
    Description:
    RES 80.6 OHM 1% 1/10W 0603
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    CRCW-C
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    80.6 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060380R6FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060380R6FKEAC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060380R6FKEAC?
    Image CRCW060380R6FKEAC
    Part Number CRCW060380R6FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 80.6 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)