    Vishay Dale CRCW06034K22FKEA
    Part No.:
    CRCW06034K22FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06034K22FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 4.22K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    4.22 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06034K22FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06034K22FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06034K22FKEA?
    Image CRCW06034K22FKEA CRCW06034K22FKEAHP CRCW06034K22FKEAC
    Part Number CRCW06034K22FKEA CRCW06034K22FKEAHP CRCW06034K22FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 4.22 kOhms 4.22 kOhms 4.22 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)