    Vishay Dale CRCW06034K22FKEAC
    Part No.:
    CRCW06034K22FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06034K22FKEAC.pdf
    Description:
    RES 4.22K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    4.22 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06034K22FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06034K22FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06034K22FKEAC?
    Image CRCW06034K22FKEAC
    Part Number CRCW06034K22FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 4.22 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)