    Vishay Dale CRCW06034K22FKEAHP
    Part No.:
    CRCW06034K22FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06034K22FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 4.22K OHM 1% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    4.22 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06034K22FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06034K22FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06034K22FKEAHP?
    Image CRCW06034K22FKEAHP
    Part Number CRCW06034K22FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 4.22 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)