    Vishay Dale CRCW060330K0JNEA
    Part No.:
    CRCW060330K0JNEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060330K0JNEA.pdf
    Description:
    RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    30 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060330K0JNEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060330K0JNEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060330K0JNEA?
    Image CRCW060330K0JNEA CRCW060330K0JNEAHP CRCW060330K0JNEAC
    Part Number CRCW060330K0JNEA CRCW060330K0JNEAHP CRCW060330K0JNEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 30 kOhms 30 kOhms 30 kOhms
    Tolerance ±5% ±5% ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)