    Vishay Dale CRCW060330K0JNEAC
    Part No.:
    CRCW060330K0JNEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060330K0JNEAC.pdf
    Description:
    RES 30K OHM 5% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    30 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060330K0JNEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060330K0JNEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060330K0JNEAC?
    Image CRCW060330K0JNEAC
    Part Number CRCW060330K0JNEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 30 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)