    Vishay Dale CRCW060330K0JNEAHP
    Part No.:
    CRCW060330K0JNEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060330K0JNEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 30K OHM 5% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    30 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060330K0JNEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060330K0JNEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060330K0JNEAHP?
    Image CRCW060330K0JNEAHP
    Part Number CRCW060330K0JNEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 30 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)