    Vishay Dale CRCW0402665KFKED
    Part No.:
    CRCW0402665KFKED
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0402665KFKED.pdf
    Description:
    RES SMD 665K OHM 1% 1/16W 0402
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    665 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0402665KFKED on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0402665KFKED price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0402665KFKED?
    Image CRCW0402665KFKED CRCW0402665KFKEDC CRCW0402665KFKEDHP
    Part Number CRCW0402665KFKED CRCW0402665KFKEDC CRCW0402665KFKEDHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 665 kOhms 665 kOhms 665 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0402 0402 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm) 0.016" (0.40mm)