    Vishay Dale CRCW0402665KFKEDHP
    Part No.:
    CRCW0402665KFKEDHP
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0402665KFKEDHP.pdf
    Description:
    RES SMD 665K OHM 1% 1/5W 0402
    Series:
    CRCW-HP e3
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Resistance:
    665 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0402665KFKEDHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0402665KFKEDHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0402665KFKEDHP?
    Image CRCW0402665KFKEDHP
    Part Number CRCW0402665KFKEDHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 665 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)