    Vishay Dale CRCW0402665KFKEDC
    Part No.:
    CRCW0402665KFKEDC
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0402665KFKEDC.pdf
    Description:
    RES 665K OHM 1% 1/16W 0402
    Series:
    CRCW-C
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Resistance:
    665 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0402
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.014" (0.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0402665KFKEDC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0402665KFKEDC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0402665KFKEDC?
    Image CRCW0402665KFKEDC
    Part Number CRCW0402665KFKEDC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 665 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)