    Bourns Inc. 3310P-025-104L
    Part No.:
    3310P-025-104L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED3310P-025-104L.pdf
    Description:
    POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
    Resistance (Ohms):
    100k
    Tolerance:
    ±20%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±1000ppm/°C
    Actuator Type:
    Slotted
    Actuator Length:
    0.220" (5.59mm)
    Actuator Diameter:
    0.125" (3.18mm)
    Bushing Thread:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 3310P-025-104L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 3310P-025-104L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 3310P-025-104L?
    Image 3310P-001-103L 3310P-101-203L 3310P-125-103L 3310P-025-104L 3310P-025-103L
    Part Number 3310P-001-103L 3310P-101-203L 3310P-125-103L 3310P-025-104L 3310P-025-103L
    Resistance (Ohms) 100k 100k 100k 100k 100k
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient ±1000ppm/°C ±1000ppm/°C ±1000ppm/°C ±1000ppm/°C ±1000ppm/°C
    Rotation 300° 300° 300° 300° 300°
    Termination Style PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
    Actuator Type Slotted Slotted Slotted Slotted Slotted
    Actuator Length 0.220" (5.59mm) 0.220" (5.59mm) 0.220" (5.59mm) 0.220" (5.59mm) 0.220" (5.59mm)
    Actuator Diameter 0.125" (3.18mm) 0.125" (3.18mm) 0.125" (3.18mm) 0.125" (3.18mm) 0.125" (3.18mm)