    Vishay Dale CRCW120622R0JNEA
    Part No.:
    CRCW120622R0JNEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120622R0JNEA.pdf
    Description:
    RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120622R0JNEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120622R0JNEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120622R0JNEA?
    Image CRCW120622R0JNEA CRCW120622R0JNEAHP CRCW120622R0JNEAIF CRCW120622R0JNEAC
    Part Number CRCW120622R0JNEA CRCW120622R0JNEAHP CRCW120622R0JNEAIF CRCW120622R0JNEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Resistance 22 Ohms 22 Ohms 22 Ohms 22 Ohms
    Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 1206 1206 1206 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)