    Vishay Dale CRCW120622R0JNEAIF
    Part No.:
    CRCW120622R0JNEAIF
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120622R0JNEAIF.pdf
    Description:
    RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-IF e3
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120622R0JNEAIF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120622R0JNEAIF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120622R0JNEAIF?
    Image CRCW120622R0JNEAIF
    Part Number CRCW120622R0JNEAIF
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-IF e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 22 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)