    Vishay Dale CRCW08057R15FKEA
    Part No.:
    CRCW08057R15FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW08057R15FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 7.15 OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    7.15 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW08057R15FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW08057R15FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW08057R15FKEA?
    Image CRCW08057R15FKEA CRCW08057R15FKEAHP
    Part Number CRCW08057R15FKEA CRCW08057R15FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 7.15 Ohms 7.15 Ohms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0805 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)