    Vishay Dale CRCW08057R15FKEAHP
    Part No.:
    CRCW08057R15FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW08057R15FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 7.15 OHM 1% 1/2W 0805
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    7.15 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW08057R15FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW08057R15FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW08057R15FKEAHP?
    Image CRCW08057R15FKEAHP
    Part Number CRCW08057R15FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 7.15 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)