    Vishay Dale CRCW06037K68FKEA
    Part No.:
    CRCW06037K68FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06037K68FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    7.68 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06037K68FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06037K68FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06037K68FKEA?
    Image CRCW06037K68FKEAC CRCW06037K68FKEA CRCW06037K68FKEAHP
    Part Number CRCW06037K68FKEAC CRCW06037K68FKEA CRCW06037K68FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 7.68 kOhms 7.68 kOhms 7.68 kOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)