    Vishay Dale CRCW06037K68FKEAHP
    Part No.:
    CRCW06037K68FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06037K68FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 7.68K OHM 1% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    7.68 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06037K68FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06037K68FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06037K68FKEAHP?
    Image CRCW06037K68FKEAHP
    Part Number CRCW06037K68FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 7.68 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)