    Verotronic Technologies Pte Ltd. VF18-01000TNMTNM-A
    Part No.:
    VF18-01000TNMTNM-A
    Description:
    COAX CBL TNC TO TNC
    Style:
    TNC to TNC
    1st Connector:
    TNC Plug
    2nd Connector:
    TNC Plug
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    9.00mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VF18-01000TNMTNM-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VF18-01000TNMTNM-A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VF18-01000TNMTNM-A?
    Style TNC to TNC TNC to TNC TNC to TNC TNC to TNC TNC to TNC
    1st Connector TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 9.00mm OD Coaxial Cable 9.00mm OD Coaxial Cable 9.00mm OD Coaxial Cable 9.00mm OD Coaxial Cable 9.00mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C