    Verotronic Technologies Pte Ltd. VF18-01000NNMNNM-N
    Part No.:
    VF18-01000NNMNNM-N
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    5.20mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VF18-01000NNMNNM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VF18-01000NNMNNM-N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VF18-01000NNMNNM-N?
    Series VF18 VF18 VF18 VF18 VF18
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type
    1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C