    Verotronic Technologies Pte Ltd. VF18-01000SMFSMF-N
    Part No.:
    VF18-01000SMFSMF-N
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector:
    SMA Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    5.20mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VF18-01000SMFSMF-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VF18-01000SMFSMF-N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VF18-01000SMFSMF-N?
    Style SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA
    1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable 5.20mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C