    Signal Transformer SCEP105S-R22
    Part No.:
    SCEP105S-R22
    Manufacturer:
    Signal Transformer
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCEP105S-R22.pdf
    Description:
    FIXED IND 220NH 20A 2.6 MOHM SMD
    Manufacturer:
    Signal Transformer
    Series:
    SCEP105S
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Inductance:
    220 nH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    20 A
    Current - Saturation (Isat):
    40A
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    2.6mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
    Height - Seated (Max):
    0.220" (5.60mm)