    P-DUKE Technology RCD20-48S15W
    Part No.:
    RCD20-48S15W
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRCD20-48S15W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 20W
    Series:
    RCD20W (20W)
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    75V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    1.33A
    Power (Watts):
    20 W
    Voltage - Isolation:
    2.25 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    90%
    Datasheet:
    1. How to order RCD20-48S15W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RCD20-48S15W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RCD20-48S15W?
    Image RCD20-24S12W RCD20-24S24W RCD20-24S15W RCD20-48S12W RCD20-48S15W
    Part Number RCD20-24S12W RCD20-24S24W RCD20-24S15W RCD20-48S12W RCD20-48S15W
    Series RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
    Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V 75V
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.33A 1.33A 1.33A 1.33A 1.33A
    Power (Watts) 20 W 20 W 20 W 20 W 20 W
    Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
    Efficiency 90% 90% 90% 90% 90%