    P-DUKE Technology RCD20-24S24W
    Part No.:
    RCD20-24S24W
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRCD20-24S24W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 24V 20W
    Series:
    RCD20W (20W)
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output (Max):
    833mA
    Power (Watts):
    20 W
    Voltage - Isolation:
    2.25 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    91%
    Datasheet:
    1. How to order RCD20-24S24W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RCD20-24S24W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RCD20-24S24W?
    Image RCD20-24S12W RCD20-24S24W RCD20-24S15W RCD20-48S12W RCD20-48S15W
    Part Number RCD20-24S12W RCD20-24S24W RCD20-24S15W RCD20-48S12W RCD20-48S15W
    Series RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W) RCD20W (20W)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V 9V
    Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 833mA 833mA 833mA 833mA 833mA
    Power (Watts) 20 W 20 W 20 W 20 W 20 W
    Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
    Efficiency 91% 91% 91% 91% 91%