    Diotec Semiconductor 3.0SMCJ54CA
    Part No.:
    3.0SMCJ54CA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED3.0SMCJ54CA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO-214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    54V
    Voltage - Breakdown (Min):
    60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    87.1V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    34.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -50°C ~ 150°C (TJ)