    Diotec Semiconductor 3.0SMCJ30CA
    Part No.:
    3.0SMCJ30CA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED3.0SMCJ30CA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    30V
    Voltage - Breakdown (Min):
    33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    48.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    61.9A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -50°C ~ 150°C (TJ)