    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F1212CT
    Part No.:
    RM10F1212CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F1212CT.pdf
    Description:
    RES0805 1% 12.1K OHM
    Resistance:
    12.1 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F1212CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F1212CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F1212CT?
    Image RM10F1212CT RM10F1212CT
    Part Number RM10F1212CT RM10F1212CT
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series RM RM
    Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 12.1 kOhms 12.1 kOhms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features - -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - -
    Ratings 0805 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)