    aimtec AM10GH-4815SEZ
    Part No.:
    AM10GH-4815SEZ
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAM10GH-4815SEZ.pdf
    Description:
    DC/DC Converter 15V 10W
    Series:
    AM10GH-EZ (10W)
    Packaging:
    Tube
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    72V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    600mA
    Power (Watts):
    10 W
    Voltage - Isolation:
    1.6 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 75°C (With Derating)
    Efficiency:
    88%