RT1210WRD07102KL.pdf
RT1210WRD07102KL.pdf
| Image |  |
| Part Number | RT1210WRD07102KL |
| Manufacturer | YAGEO |
| Series | RT |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 102 kOhms |
| Tolerance | ±0.05% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1210 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |