    YAGEO RT1210WRB0710KL
    Part No.:
    RT1210WRB0710KL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT1210WRB0710KL.pdf
    Description:
    RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 1210
    Resistance:
    10 kOhms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT1210WRB0710KL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT1210WRB0710KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT1210WRB0710KL?
    Image RT1210WRB0710KL
    Part Number RT1210WRB0710KL
    Product Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)