    YAGEO RT1210CRB079K1L
    Part No.:
    RT1210CRB079K1L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT1210CRB079K1L.pdf
    Description:
    RES SMD 9.1K OHM 0.25% 1/4W 1210
    Resistance:
    9.1 kOhms
    Tolerance:
    ±0.25%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT1210CRB079K1L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT1210CRB079K1L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT1210CRB079K1L?
    Image RT1210CRB079K1L
    Part Number RT1210CRB079K1L
    Product Status Active
    Resistance 9.1 kOhms
    Tolerance ±0.25%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)