    YAGEO RT1210CRB0775RL
    Part No.:
    RT1210CRB0775RL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT1210CRB0775RL.pdf
    Description:
    RES SMD 75 OHM 0.25% 1/4W 1210
    Resistance:
    75 Ohms
    Tolerance:
    ±0.25%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT1210CRB0775RL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT1210CRB0775RL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT1210CRB0775RL?
    Image RT1210CRB0775RL
    Part Number RT1210CRB0775RL
    Product Status Active
    Resistance 75 Ohms
    Tolerance ±0.25%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)