    YAGEO RT1210BRD0736KL
    Part No.:
    RT1210BRD0736KL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT1210BRD0736KL.pdf
    Description:
    RES SMD 36K OHM 0.1% 1/4W 1210
    Resistance:
    36 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT1210BRD0736KL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT1210BRD0736KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0736KL?
    Image RT1210BRD0736KL
    Part Number RT1210BRD0736KL
    Product Status Active
    Resistance 36 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1210
    Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)