    YAGEO RT0603WRB071K4L
    Part No.:
    RT0603WRB071K4L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT0603WRB071K4L.pdf
    Description:
    RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/10W 0603
    Resistance:
    1.4 kOhms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT0603WRB071K4L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0603WRB071K4L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0603WRB071K4L?
    Image RT0603WRB071K4L
    Part Number RT0603WRB071K4L
    Product Status Active
    Resistance 1.4 kOhms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)