    YAGEO RT0603WRB0712RL
    Part No.:
    RT0603WRB0712RL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT0603WRB0712RL.pdf
    Description:
    RES SMD 12 OHM 0.05% 1/10W 0603
    Resistance:
    12 Ohms
    Tolerance:
    ±0.05%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT0603WRB0712RL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0603WRB0712RL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0603WRB0712RL?
    Image RT0603WRB0712RL
    Part Number RT0603WRB0712RL
    Product Status Active
    Resistance 12 Ohms
    Tolerance ±0.05%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)