    YAGEO RT0603LRB0710KL
    Part No.:
    RT0603LRB0710KL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRT0603LRB0710KL.pdf
    Description:
    RES CHIP 0603
    Resistance:
    10 kOhms
    Tolerance:
    ±0.01%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RT0603LRB0710KL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT0603LRB0710KL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0603LRB0710KL?
    Image RT0603LRB0710KL
    Part Number RT0603LRB0710KL
    Product Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Tolerance ±0.01%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)