    Vishay Dale RCP0603B680RGED
    Part No.:
    RCP0603B680RGED
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRCP0603B680RGED.pdf
    Description:
    RES SMD 680 OHM 2% 1.5W 0603
    Resistance:
    680 Ohms
    Tolerance:
    ±2%
    Power (Watts):
    1.5W
    Temperature Coefficient:
    ±150ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    0.023" (0.58mm)
    Datasheet:
    1. How to order RCP0603B680RGED on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RCP0603B680RGED price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RCP0603B680RGED?
    Image RCP0603B680RGED
    Part Number RCP0603B680RGED
    Product Status Active
    Resistance 680 Ohms
    Tolerance ±2%
    Power (Watts) 1.5W
    Composition Thick Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±150ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)