    Vishay Dale CRCW120697K6FKEAC
    Part No.:
    CRCW120697K6FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120697K6FKEAC.pdf
    Description:
    RES 97.6K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    97.6 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120697K6FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120697K6FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120697K6FKEAC?
    Image CRCW120697K6FKEAC
    Part Number CRCW120697K6FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 97.6 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)