    Vishay Dale CRCW120686K6FKEAHP
    Part No.:
    CRCW120686K6FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120686K6FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 86.6K OHM 1% 3/4W 1206
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    86.6 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.75W, 3/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120686K6FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120686K6FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120686K6FKEAHP?
    Image CRCW120686K6FKEAHP
    Part Number CRCW120686K6FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 86.6 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.75W, 3/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)