    Vishay Dale CRCW120686K6FKEAC
    Part No.:
    CRCW120686K6FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120686K6FKEAC.pdf
    Description:
    RES 86.6K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    86.6 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120686K6FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120686K6FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120686K6FKEAC?
    Image CRCW120686K6FKEAC
    Part Number CRCW120686K6FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 86.6 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)