    Vishay Dale CRCW1206820RJNEAHP
    Part No.:
    CRCW1206820RJNEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW1206820RJNEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 820 OHM 5% 3/4W 1206
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    820 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.75W, 3/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW1206820RJNEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW1206820RJNEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206820RJNEAHP?
    Image CRCW1206820RJNEAHP
    Part Number CRCW1206820RJNEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 820 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.75W, 3/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)