    Vishay Dale CRCW1206820RJNEAC
    Part No.:
    CRCW1206820RJNEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW1206820RJNEAC.pdf
    Description:
    RES 820 OHM 5% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    820 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW1206820RJNEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW1206820RJNEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206820RJNEAC?
    Image CRCW1206820RJNEAC
    Part Number CRCW1206820RJNEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 820 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)