    Vishay Dale CRCW120663K4FKEAC
    Part No.:
    CRCW120663K4FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW120663K4FKEAC.pdf
    Description:
    RES 63.4K OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    63.4 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW120663K4FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW120663K4FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW120663K4FKEAC?
    Image CRCW120663K4FKEAC
    Part Number CRCW120663K4FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 63.4 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)