    Vishay Dale CRCW12063M74FKEA
    Part No.:
    CRCW12063M74FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW12063M74FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 3.74M OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    3.74 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW12063M74FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW12063M74FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW12063M74FKEA?
    Image CRCW12063M74FKEA CRCW12063M74FKEAC
    Part Number CRCW12063M74FKEA CRCW12063M74FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 3.74 MOhms 3.74 MOhms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 1206 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)