    Vishay Dale CRCW1206274RFKEAHP
    Part No.:
    CRCW1206274RFKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW1206274RFKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 274 OHM 1% 3/4W 1206
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    274 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.75W, 3/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW1206274RFKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW1206274RFKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206274RFKEAHP?
    Image CRCW1206274RFKEAHP
    Part Number CRCW1206274RFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 274 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.75W, 3/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)