    Vishay Dale CRCW1206274RFKEAC
    Part No.:
    CRCW1206274RFKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW1206274RFKEAC.pdf
    Description:
    RES 274 OHM 1% 1/4W 1206
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    274 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW1206274RFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW1206274RFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206274RFKEAC?
    Image CRCW1206274RFKEAC
    Part Number CRCW1206274RFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 274 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)